Víza na Nový Zéland

Vytisknout

Druhy víz na Novém Zélandu


Vše záleží, za jakým účelem cestujete na Nový Zéland:

1.  Turista

Maximálně na 1 rok. Při příjezdu se musíte prokázat cestovním plánem a částkou NZD $1000 na měsíc (výpisem v Kč nebo hotovostí ve světové měně), a stejně je tomu při prodlužování povolení. Bezvízový styk: Od ledna 2003 platí pro české občany cestující na Nový Zéland bezvízový styk (co se týká slovenských občanů, bezvízový styk platí od 1. dubna 2005). Ten platí pro pobyt nepřesahující dobu 3 měsíců za účelem turistiky nebo studia. Pokud tedy cestujete na delší dobu nebo z jiného důvodu, měli byste si o vízum zažádat na ambasádě v Londýně nebo prostřednictvím některé cestovní kanceláře v ČR.

2. Student

Pokud si zaplatíte studium a pobyt.

3. Krátkodobá práce

Working Holiday vízum: platí jen pro občany České republiky a umožňuje jim zůstat na Novém Zélandu 1 rok a pracovat, ale maximálně 3 měsíce u jednoho zaměstnavatele. Každý rok se vydá cca 1200 těchto víz. Podrobnosti naleznete v článku práce na Novém Zélandu.

4. Na pracovní vízum

Pro našince prakticky nemožné získat, vzhledem k výše uvedené neochotě NZ zaměstnavatelů dát práci člověku, kterého nevidí na vlastní oči. Výjimkou jsou jen velké firmy, které mají pobočky po celém světě a můžou tudíž svým zaměstnancům vyřídit výměnný pobyt (např. firmy Nokia, Telecom, Microsoft apod.). Ale i tak se můžeme pokusit vám nabídku na práci sehnat, protože např. v některých regionech je totiž takový nedostatek kvalifikovaných pracovníků v určitých oborech, že některé firmy a instituce jsou úplně zoufalé.

5. Jako rezident

Se všemi právy a povinnostmi novozélandského občana. Po 3 letech pobytu na Novém Zélandu máte nárok požádat o novozélandské občanství a pas. S novozélandským pasem je možné žít a pracovat v Austrálii.

Komentáře   

 
0 #2 Víza na Nový Zélandhuman height 2017-06-02 10:45
Loving the info on this internet site, you have done great job on the blog posts.


Feel free to visit my blog post :: human height
Citovat
 
 
0 #1 Víza na Nový Zélandheight increase 2017-06-01 00:04
You can certainly see your expertise within the paintings you write.
The world hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to mention how they believe.

All the time follow your heart.

Feel free to surf to my site: height increase
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nejnovější komentáře

Professional Joomla Templates - 888 Poker Review